ZIELONA SZKOŁA w POBIEROWIE

W dniach 6 maja do 20 maja 2019 r. 35 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach przebywało na zielonej szkole w Pobierowie w Ośrodku Wypoczynkowym OPOLANIN. Celem wyjazdu było upowszechnienie aktywnego wypoczynku, profilaktyka zdrowotna, uspołecznienie, kształcenie postaw proekologicznych oraz poznawanie krajobrazu nadmorskiego.
   Wszyscy uczestnicy zielonej szkoły mieli możliwość korzystania z wielu atrakcji przygotowanych przez opiekunów i organizatora. Brali udział w konkursach wiedzy ekologicznej, plastycznych na logo pokoju, pocztówkę z Pobierowa, dyplom dla kolegi, koleżanki, konkursie poetyckim pt. MOJA ZIELONA SZKOŁA, konkursie na najładniejszą rzeźbę w piasku, na najładniejszą fryzurę i taniec dyskotekowy. Uczestnicy również chętnie brali udział w licznych konkurencjach sportowych.
     Podczas wycieczek pieszych i autokarowych dzieci poznawały naturalne środowisko i dziedzictwo kulturowe wybrzeża. Zwiedziły Międzyzdroje, zachwycały się Aleją Gwiazd i przepięknymi okazami zwierząt w Muzeum Przyrodniczym Wolińskiego Parku Narodowego, zachwycały się barwą Jeziora Turkusowego i krajobrazem z punktu widokowego Wzgórza Zielonka. Niezwykłym doświadczeniem okazało się również zwiedzenie Świnoujścia oraz opowieści przewodnika dotyczące wiatraka- symbolu miasta. Kolejną atrakcją była wycieczka autokarowa do Kołobrzegu i Parku Rozrywki w Zieleniewie.
     Podczas wyjazdu realizowany był program dydaktyczno-wychowawczy połączony z pobytem na świeżym powietrzu. Nie zabrakło również czasu na wieczorną rozrywkę w postaci integracyjnych dyskotek i ogniska z pieczeniem kiełbasek. Nieodłącznym elementem każdego dnia były gry i zabawy sportowe na boisku znajdującym się na terenie ośrodka. Spacery brzegiem morza w różnych porach dnia były źródłem nie tylko profilaktyki zdrowotnej, ale również niezapomnianych wrażeń estetycznych. Na zakończenie pobytu nastąpiło podsumowanie konkursów, a zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody. W naszej pamięci pozostaną wspomnienia, niezapomniane wrażenia oraz nowe przyjaźnie, które wiele wniosą do całej społeczności szkolnej.