Bieg o Laur Złotego Dębu

Tradycyjnie w naszym mieście są organizowane zawody sportowe - Biegi o Laur Złotego Dębu , na które przyjeżdżają do nas uczniowie z zaprzyjaźnionego miasta partnerskiego z Vitkova. W tym roku zawody promujące zdrowy styl życia odbyły się 4 października 2019 r. na profesjonalnej bieżni lekkoatletycznej stadionu sportowego w Kaletach przy jesiennej, ale sprzyjającej słonecznej pogodzie. Zawody poprowadzili i sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego kaletańskich szkół: Antoni Jeż, Jarosław Neuman i Marta Kordek. W zawodach wzięło udział ok. 170 uczniów ze szkół podstawowych z Kalet oraz uczniowie z zaprzyjaźnionego Miasta Vitkov w Republice Czeskiej. Po drugiej godzinie lekcyjnej chętni uczniowie z każdej klasy wspólnie wyruszyli na stadion, gdzie miały odbyć się zawody. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali następujące dystanse biegu: uczniowie klas II - III klasy 400 m, IV - V klasy 600 m, VI klasy 1000m, VII - VIII klasy 1200m. Dla zwycięzców zostały przygotowane dyplomy i medale, każdy uczestnik otrzymał także zastrzyk kalorii – PRINCE POLO.
  Równolegle na sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach i  BOISKU ORLIK odbywały się rozgrywki w palanta, koszykówki i piłce nożnej prowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego Piotra Grybosia i Iwonę Olszowską.Bezpośrednio po zakończonych zawodach zawodnicy zostali udekorowani medalami i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Następnie nasi goście udali się do Parku Trampolin w Tarnowskich Górach, gdzie spełniali marzenia o lataniu i udowadniali, że walka z grawitacją jest możliwa! Olbrzymi basen z gąbkami, największa trampolina sportowa w naszym powiecie, ścieżki akrobatyczne, trampoliny z koszami do ćwiczenia wsadów, strefa gladiatorów i specjalna strefa dla najmłodszych - to wszystko uczyniło  JumpWorld w Tarnowskich Górach najlepszym miejscem do spędzania atrakcyjnie czasu dla naszych czeskich gości.  Naładowani pozytywną energią i zarażeni pasją do skakania na trampolinach ruszyli w drogę powrotną do Vitkova. Burmistrz Miasta K.Kandzia dziękuję nauczycielom wychowania fizycznego za zaangażowanie w organizację zawodów sportowych, radnemu J.Kloze za dokumentację zdjęciową, zwycięzcom gratulujemy sukcesów sportowych.

Wyniki zawodów