CZAS BOŻONARODZENIOWY W  KLASACH I - III

Przez cały grudzień gościła w szkole przedświąteczna atmosfera. We wszystkich klasach pojawiły się choinki, które dzieci na zajęciach pięknie przyozdabiały zarówno gotowymi elementami, jak również własnymi pracami, które stanowiły najpiękniejszą ozdobę drzewek bożonarodzeniowych, a samo wykonywanie ich było dla dzieci ogromną frajdą. Dodatkowe przyozdobienie zimowo-świąteczne klas i korytarzy sprawiło, że w szkole zapachniało ŚWIĘTAMI. Szóstego grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj w towarzystwie Śnieżynek. Wszystkie dzieci zebrane w naszej sali gimnastycznej radośnie powitały przybyłych piosenką, po czym goście przekazali wiele ciekawych informacji o sobie. Były też pytania Świętego Mikołaja o sprawowanie się i przykaz dobrego zachowania, ciepłe życzenia i wręczanie dzieciom słodkich niespodzianek, jak również biletów na występ iluzjonisty, który okazał się rewelacyjny i sprawił wszystkim ogromną radość!!!:)
  W tym czasie odbyło się też w naszej szkole wiele konkursów, które były wspaniałym uatrakcyjnieniem tego wyjątkowego w roku czasu. Odbywały się rodzinne kolędowania, pierniczkowe zajęcia, warsztaty ozdób świątecznych. We wszystkich klasach zorganizowane były piękne Wigilijki z łamaniem się opłatkiem, opowiadaniem o tradycjach bożonarodzeniowych, poczęstunkiem i śpiewaniem ulubionych kolęd.
  W Święto Patrona Szkoły zaproszeni byliśmy na przedstawienie jasełkowe przygotowane przez starsze dzieci, jak również inscenizację bajki Adama Mickiewicza. Występem byliśmy zachwyceni. Z życzeniami radosnych Świąt i pomyślności w Nowym Roku pożegnaliśmy się na okres świąteczno-noworoczny, który spędziliśmy w gronie rodzinnym:)