Międzygminny Konkurs Matematyczny

3 czerwca br. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Kaletach odbył się konkurs matematyczny, dla uczniów szkół podstawowych był to XXIX Międzygminny Konkurs Matematyczny, dla uczniów gimnazjum i starszych klas szkoły podstawowej odbył się ostatni XIV Międzygminny Konkurs Matematyczny. Zadania do konkursu przygotował dr Józef Kalinowski, zadania wymagały logicznego myślenia. W konkursie uczestniczyło 42 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu tarnogórskiego i lublinieckiego. Uczestnicy rozwiązywali zadania w ciągu godziny, do wyboru mieli 8 zadań. Podczas gdy nauczyciele matematyki po konkursie sprawdzali poprawność wykonanych zadań, uczestnicy korzystali z  przygotowanego dla nich poczęstunku.  Nagrody do konkursu sponsorowało Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach i Miasto Kalety. W tym samym dniu odbyło się wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu, nagrody wręczał z-ca burmistrza Miasta Kalety Dariusz Szewczyk oraz dr Józef Kalinowski, któremu dziękujemy za organizację konkursu, zaangażowanie w propagowanie wiedzy matematycznej wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjum i umiejętności ścisłych uczniów oraz zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwinięcia nawyku twórczego i logicznego myślenia. Konkurs matematyczny jest sposobem na rozbudzenie motywacji do rozwoju zdolności ścisłych oraz sposobem na czerpanie radości z odkrywania tajników królowej nauk. Dodatkowo pozwala wyłonić małych geniuszy w tej dziedzinie.  Z kolei nagrody mają ich zachęcać do rozwijania swoich umiejętności.
Zwycięzcami konkursu zostali:
Kategoria: szkoły podstawowe klasy IV-VI