PLASTUSIOWY  PAMIĘTNIK W BĘDZIŃSKIM TEATRZE DLA DZIECI

Siedemnastego stycznia z samego rana, wszystkie klasy pierwsze wybrały się wspólnie autokarem do Będzińskiego Teatru, na spektakl dla dzieci; PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK. Tre¶ć przedstawienia opowiadała o znanym nam wszystkim uroczym ludziku z plasteliny, mieszkaj±cym w piórniku Tosi, uczennicy klasy pierwszej. Dzieci miały okazję zobaczyć niezwykłe przygody tego sympatycznego stworzonka.  Plastu¶ zapoznaje się z przyborami ze szkolnego piórnika, walczy z pozostawionym w zeszycie kleksem, ratuje ołówek pożyczony niegrzecznej Zosi, ucieka z niewoli u rozrabiaki Bronka . Cały przepiękny spektakl oswaja dzieci jeszcze bardziej ze szkoł±, miejscem dobrym i przyjaznym, w którym zawi±zuje się koleżeńskie kontakty i uczy się wielu ciekawych rzeczy .
  W drodze powrotnej nie było końca opowiadaniom o przeżywanych przez dzieci, razem z Plastusiem przygodach. Pełni wrażeń i dobrych humorów wrócili¶my do szkoły . Postać przesympatycznego ludka w zielonych majteczkach na długo pozostanie w naszej pamięci.

Klasa Ia, Ib, Ic