Pomóżmy nakarmić zwierzaki

Wzorem lat ubiegłych zorganizowano w naszej szkole zbiórkę karmy dla zwierząt przebywających w schroniskach. Tym razem postanowiono wszystkie zebrane rzeczy przekazać do schroniska w Miedarach, a nie jak było  wcześniej mówione do placówki w Tarnowskich Górach, ponieważ w tym schronisku występuje zdecydowanie większe zapotrzebowanie. Zebrana karma dla kotów przeznaczona została dla bezpańskich kociaków z okolic Kalet. W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy zabiegani. To czasem nie pozwala dostrzec potrzebujących. Chcielibyśmy, by dzieci uczyły się odpowiedzialności, prawości , żeby nie były obojętne na los pokrzywdzonych zwierząt. Psy i koty oswojone przez człowieka często nie znajdują miejsca w jego  domu. Czasem mają szansę przywiązać się do niego,  by potem zostać porzucone daleko w nieznane miejsce. Bywa i tak, że przywiązane krótkim łańcuchem, czekają na miskę, która nie zawsze się pojawi. Taki jest los wielu zwierząt, o tym musimy pamiętać, nawet jeśli nasze  zwierzę ma wszystko czego potrzebuje. Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom za pomocną dłoń. Pokazaliście dzieciakom, że umiejętność dzielenia się to dobry nawyk.

Aldona Nowakowska, Danuta Michalik