RODZINNE KOLĘDOWANIE W KLASIE IC

W piękny, zimowy wieczór 14 grudnia, spotkaliśmy się w naszej klasie całymi rodzinami, by wspólnie pokolędować. Dawniej kolędowanie było swoistym obrzędem ludowym, polegającym na tym, iż oryginalnie przebrani kolędnicy odwiedzali domy z życzeniami pomyślności i śpiewaniem kolęd, za co obdarowywani byli darami w postaci jedzenia i datków pieniężnych.
     My zaś  w naszą klasową uroczystość RODZINNEGO KOLĘDOWANIA, zaśpiewaliśmy pięknie dla naszych gości, przy akompaniamencie perkusyjnym parę skocznych kolęd, wręczyliśmy samodzielnie zrobione na warsztatach florystycznych stroiki i złożyliśmy obdarowywanym świąteczne życzenia. Zostaliśmy nagrodzeni niekończącymi się  oklaskami!:)
     Potem było gromkie i radosne, wspólne kolędowanie z bliskimi i raczenie się przepysznymi pierniczkami przy odświętnie udekorowanym stole:) Całości nastrojowo dopełniła  nasza zimowo-świątecznie udekorowana klasa i serdeczność jaka przyszła wraz z kolędą!:)

Pięknych Świąt!:)
KL.IC