Rok szkolny 2021-2022

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

1 września w naszej szkole uroczyście rozpoczęto nowy rok szkolny 2021/2022. Inauguracja roku szkolnego rozpoczęła się Mszą św. w intencji dzieci, ich rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Ze względu na warunki pogodowe, tym razem inauguracja roku szkolnego odbyła się na sali gimnastycznej tylko z udziałem uczniów i rodziców uczniów klas pierwszych, zaproszonych gości, pocztu sztandarowego. Pierwszoklasistów subtelnie i zdecydowanie przywitali wierszami uczniowie klas drugich zapewniając ich, że w szkole będzie im dobrze. Do pierwszoklasistów życzenia skierowała przewodnicząca Rady Miejskiej J.Perz oraz radna I.Nowak i przewodniczący Rady Rodziców M.Janos. Wszyscy nie kryliśmy zadowolenia, że mogliśmy wrócić do szkoły, do koleżanek i kolegów, spotkać się z nauczycielami, przyjaciółmi. Radośnie rozbrzmiał dzwonek, a nasza szkoła ożywiła się dziecięcym gwarem i wypełniła radosnymi, wakacyjnymi wspomnieniami. Wszystkim uczniom życzymy, aby każdego dnia przychodzili do szkoły z uśmiechem na twarzy, uczyli się z przyjemnością, a cały rok szkolny przebiegał bez przeszkód i zakłóceń w murach naszej szkoły.

Narodowy Dzień Sportu

Narodowy Dzień Sportu to inicjatywa społeczna, której celem jest promowanie aktywności fizycznej, zdrowego trybu życia i różnych dyscyplin sportowych. 9 września udział w tym wydarzeniu wzięła również nasza szkoła. Oprócz popularyzacji aktywności fizycznej i sportu chcieliśmy również zapoznać uczniów z działalnością kaletańskich sekcji sportowych. Przy współpracy z kaletańskimi klubami sportowymi: SKS Unia w Kaletach, Koski trenuje-Rodzinne Centrum Sportu, Klub Judo w Kaletach, zorganizowaliśmy otwarte treningi w kilku dyscyplinach tj: piłka nożna, tenis stołowy, judo, tory przeszkód- zajęcia prowadzili wykwalifikowani trenerzy oraz instruktorzy sportowi. Nauczyciele wychowania fizycznego poprowadzili dla uczniów wyścigi rzędów, naukę tańca „Jeruzalem” W sali gimnastycznej, w harcówce, w salce judo i na dwóch boiskach Orlika uczniowie z wielką ochotą i zaangażowaniem podejmowali się wykonywania ćwiczeń zadanych przez prowadzących, mieli szansę wykazać się sprawnością fizyczną. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie wszystkich klas.