Dzień św. Marcina

Utworzono dnia 04.12.2023

W czwartek 30.11.2023 klasa 3B świętowała w opóźnionym terminie „Marcinki” przypadające na dzień 11 listopada. Nasi uczniowie spędzili czas w klasowym gronie, celebrując Dzień św. Marcina z Tours rogalami świętomarcińskimi. Następnie uczniowie klasy 3B uczęszczający na język mniejszości narodowej – j.niemiecki wraz z Amelką z kl. 3A, zaprosili swoich kolegów i koleżanki z klas 1-3 na dwujęzyczne przedstawienie (polsko-niemieckie), które dla nich przygotowali. Uczniowie przedstawili historię św. Marcina w nastrojowej atmosferze zapalonych latarenek. Przedstawienie zostało uwieńczone radosną pieśnią ,,Ich geh’ mit meiner Laterne’’. Bardzo dziękujemy zaangażowanym rodzicom.

Przedstawienie odbyło się dzięki współpracy wychowawczyni kl 3B – Pani Haliny Ulfik oraz Pani Angeliki Walczak – nauczyciela j.niemieckiego.

Utworzono: 04.12.2023