MIĘDZYNARODOWE ZAWODY SPORTOWE

Utworzono dnia 04.10.2023

W ramach obchodów setnej rocznicy istnienia czeskiej szkoły w Vitkovie, w dniu 29.09.2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach sportowych. Do rywalizacji poza szkołami z Kalet i Vitkova przystąpiła także szkoła ze słowackiego Vrbova. PSP nr 1 w Kaletach reprezentowało 40 uczniów podzielonych na 4 drużyny w 2 kategoriach wiekowych, oddzielnie chłopcy i dziewczęta. Konkurencje, które rozegrano w trakcie zawodów to czwórbój lekkoatletyczny (bieg na 60 m, rzut piłką lekarską, skok w dal i sztafeta) oraz turniej unihokeja. Pomimo, że zmagania sportowe miały charakter integracyjny nasi uczniowie ambitnie podchodzili zarówno do kolejnych prób lekkoatletycznych, poprawiając swoje indywidualne rezultaty jak i do gry w unihokeja. W końcowej klasyfikacji, w większości przypadków, musieli oni jednak uznać wyższość swoich, nieco starszych, kolegów z Czech i Słowacji. Jak zawsze podczas spotkania zaprzyjaźnionych szkół panowała wesoła   i miła atmosfera. Zadowolone dzieci wróciły do Kalet z pucharami i dyplomami.

Nauczyciele wychowania fizycznego.

Utworzono: 04.10.2023