Sukcesy Miłosza Wilka

Utworzono dnia 19.05.2023

Rok szkolny 2022/2023 był dla ucznia klasy VIII c, Miłosza Wilka, wyjątkowo pomyślny. Największy sukces, jaki osiągnął, to tytuł LAUREATA Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z MATEMATYKI. Do konkursu Miłosz przygotowywał się pod opieką mgra Józefa Pająka. Tytuł ten zapewnia Miłoszowi zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z
matematyki, co jest równoznaczne z uzyskaniem z egzaminu z tego przedmiotu najwyższego wyniku.

Warto dodać, że pasja Miłosza do nauki, a w szczególności do nauki matematyki i informatyki, została dodatkowo wyróżniona w tym roku szkolnym w innych prestiżowych konkursach. Miłosz otrzymał tytuł Laureata II miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 8 SP, zdobywając najlepszy wynik w powiecie tarnogórskim w IV edycji trzyetapowego ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno – Informatycznego InstaLogik 2022/23.

Poza tym w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” zdobył wyróżnienie w kategorii „Kadet”, uzyskując drugie miejsce w powiecie. Uczeń reprezentował także naszą szkołę w Finałach Szachowych Mistrzostw Szkół Podstawowych Powiatu Tarnogórskiego. Finał odbył się 26 kwietnia br. Zmierzyło się w nim 24 najlepszych zawodników z prawie wszystkich szkół powiatu tarnogórskiego. W sumie w mistrzostwach udział wzięło blisko 1000 zawodników! W finale Miłosz zdobył wysokie VI miejsce.

Tak liczne sukcesy świadczą nie tylko o ciężkiej i wytrwałej pracy, ale również o właściwym podejściu do nauki. Gratulujemy Miłoszowi osiągnięć i życzymy dalszych na kolejnych etapach edukacji!

Utworzono: 19.05.2023