MAŁO SZCZIGA Z KARMAŃSKIEGO / 09.10.2024r

Utworzono dnia 17.10.2024

W pogodny październikowy dzień, klasy pierwsze wybrały sie do Teatru w Rudzie  Śląskiej, na spektakl w gwarze śląskiej, MAŁO SZCZIGA Z KARMAŃSKIEGO ;)

W opowieści bajkowe postacie,niezwykłe osoby z kart historii,w zaskakujących  sytuacjach, pełnych humoru i śpiewu, za pomoca zaczarowanego pojazdu,podróżują w przeszłość i tajemnicze  miejsca;)

Sama postać główna, Mało Szcziga, dziołszka z Karmańskiego uleczona zostaje z wiecznego nudzenia się, dzięki małym duszkom,które posiadają ów wehikuł czasu i  wspólnie z nią przemieszczają się w tajemnicze miejsca, gdzie nie ma współczesnych multimediów,za to poznają inne, bardzo kreatywne i ciekawe  sposoby spędzania wolnego czasu.

Spektakl zapewnił dzieciom wspaniałą zabawę, był też niezwykle uczący,dzieci utwierdzone zostały w przekonaniu,że dobra zabawa, to gry na świeżym powietrzu, jazda na rowerze,gra w karty i wiele,wiele innych,niekoniecznie telewizja, czy komórka.

KLASY PIERWSZE